3 idealne miejsca na rodzinny spacer w Wilnie

Dostaję od Was wiele e-maili z różnymi pytaniami.Od teraz odpowiedzi na najciekawsze z nich będę zamieszczać na blogu. Kasia W. zapytała mnie o idealne miejsca na rodzinny spacer w Wilnie – miejsca w których można odpocząć i zrelaksować się na łonie natury. Poniżej znajdziecie moje ulubione miejsca na spacer w Wilnie zdala od zgiełku miasta:)

Pučkorių atodanga i Belmont

 

Przepiękne widoki gwarantowane o każdej porze roku. Wychodnia pučkoriai w 1974 roku zyskała miano pomnika geologicznego. Wychodnia pochodzi z epoki lodowcowej. Ma 65m wysokości oraz 260 długości. Znajduje się na prawym brzegu Wilenki.

Wart odwiedzenia jest również Park Belmoncki z zespołem młyńskim znadujący się nieopodal. Na terenie parku znajdziecie stadninę koni, park linowy oraz szlak kajakarski. Idealne miejsce na piknik z rodziną.

Wychodnia pučkoriai
przy S. Batoro g.
54° 41′ 30.91″ N, 25° 21′ 9.76″ E

Park Belmont
Belmonto g. 17

Zielone Jeziora

Znajdują się na terenie Regionalnego Parku Werki i odznaczają się wyjątkowym zielonym kolorem wody spowodowanym obecnością dużej ilości węglanów. Na terenie rezerwatu położonych jest 6 jezior: Balsys, Gulbinas, Mažasis Gulbinas, Akis, Raistelis, Baraukos akis.

 

Zielone Jeziora (Parking):
Žaliųjų Ežerų g. 148A

Pałac i park w Werkach

 

Legendarne Werki znane są Litwinom jako ojcowizna Lizdejki. Pierwszy raz w źródłach historycznych wspomniane zostały w 1383 roku ze względu na znajdujący się tu pałac – rezydencję biskupią. Na kompleks pałacowy składa się 29 różnych budynków rozmieszczonych w przepięknym ogrodzie stworzonym w stylu angielskim.

Park w Werkach:
Žaliųjų Ežerų g. 49


 

Wybieracie się do Wilna i chcielibyście zobaczyć coś nowego? Interesuje Was jakieś wydarzenie lub legenda związana z Litwą? Macie pytania na które nie możecie znaleźć odpowiedzi?

Jeśli na choć jedno z tych pytań odpowiedzieliście twierdząco to nie czekajcie i wyślijcie do mnie wiadomość na adres: nalitwie@gmail.com

Może Ci się spodobać...

3 Comments

  1. Wilno jest piękne. Mam nadzieję, że jeszcze tam wrócę 🙂

  2. Ciekawy tekst 🙂 takie miejsca przyciągają swoja aurą, no i pewnie nie ma tam mrowia turystów 😉

    1. Turyści są wszędzie ale tam z pewnością jest ich mniej niż na Wileńskiej Starówce:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.