3 miejsca na Litwie, które warto odwiedzić pod koniec lata

Wielkimi krokami zbliża się koniec lata. Wykorzystaciej te ostatnie piękne i słoneczne dni sierpnia robiąc coś wyjątkowego. Co powiecie na małą wycieczkę?

nida rezerwat nagliai miejsca które warto odwiedzić

Mam nadzieję, że właśnie tak wygląda Wasza reakcja i teraz tylko czekacie na pomysły i inspiracje. Poniżej znajdziesz TOP 3 moich ulubionych miejsc, które naprawdę warto odwiedzić podczas weekendowego wyjazdu na Litwę.

MIEJSCA NA LITWIE, KTÓRE WARTO ODWIEDZIĆ POD KONIEC LATA

 

nida rezerwat nagliai miejsca które warto odwiedzić

Mierzeja Kurońska jest jednym z najpiękniejszych miejsc na Litwie. Turyści z całego świata przyjeżdżają, by spędzić choć kilka dni w Nidzie – największym miasteczku na mierzei.

Jeśli to właśnie Nidę postanowicie zwiedzić, odwiedźcie również rezerwat Nagliai na którego terenie znajduje się najwyższa wydma na Litwie.

„Wędrujące wydmy” są przepiękne, ale również niebezpieczne. Niegdyś „wędrowały” nawet do 15 m rocznie i zagrzebywały wszystko, co znalazło się na ich drodze – nie tylko domy, ale również całe wioski.

Więcej o miejscach na wybrzeżu wartych zobaczenia znajdziecie tutaj: Wybrzeże litewskie


zamek w trokach miejsca które warto odwiedzić

Będąc pierwszy raz na Litwie koniecznie musicie zobaczyć Troki, a dokładniej Zamek na jeziorze Galvė. Podczas weekendu majowego to jedno z najbardziej rozpoznawalnych litewskich miejsc jest oblegane przez tysiące turystów, ale pod koniec lata zwiedzających jest ich już o wiele mniej.

Zamiast zwiedzać zamek od środka lepiej wynajmijcie rower wody lub łódkę i spędźcie kilka godzin zwiedzając Troki inaczej niż wszyscy.


wilno miejsca na Litwie, które warto odwiedzić

To propozycja tylko dla osób, które nie boją się wysokości. Lecąc balonem nad Wilnem zobaczycie widoki, które widzą tylko najodważniejsi i daję słowo, że takiego przeżycia nigdy nie zapomnicie.

Taka atrakcja kosztuje około 90 euro dla jednej osoby lub 170 euro jeśli zamierzacie podziwiać Stare Miasto w parze. Po locie dla upamiętnienia tego wyjątkowego wydarzenia zostanie Wam wręczony dyplom.

Loty najczęściej odbywają się z rana od godziny 5-7 od poniedziałku do piątku oraz od 6 do 8 w weekendy.


Jeśli szukasz noclegu w Wilnie, w którym bez problemu dogadasz się po polsku kliknij w zdjęcie poniżej i wybierz swój ulubiony hotel.

polskie hotele w Wilnie

 

Save

2 odpowiedzi do artykułu “3 miejsca na Litwie, które warto odwiedzić pod koniec lata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.