5 najpiękniejszych widoków w Wilnie

Czasem w życiu warto się na chwilę zatrzymać i pozwolić sobie na moment zachwytu. Takie chwile są niezapomniane i mają na nas wielki wpływ. Nawet jedna wyjątkowa minuta potrafi zdziałać cuda i zmienić na lepsze nie tylko resztę dnia ale nawet całe nasze życie.

5 najpiekniejszych widokow w Wilnie blog

Jeśli właśnie jesteście w Wilnie i macie ochotę zobaczyć coś pięknego koniecznie wybierzcie się w jedno z tych miejsc. „5 najpiękniejszych widoków w Wilnie” to lista moich ulubionych miejsc do których chętnie wracam i które sprawiają, że mój umysł odpoczywa, a ciało nabiera energii do dalszej pracy.

Miejsce 5

Wzgórze Giedymina

 

wzgorze giedymina wilno

Tego miejsca nie da się przegapić. Basztę Giedymina widać z daleka i jest ona jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w stolicy Litwy. Nie bez powodu spotykają się tam codziennie setki osób – widok jest zachwycający. Ze wzgórza rozciąga się przepiękna panorama na Stare i Nowe Miasto.

Ja uwielbiam siadać na kamiennym murku i patrzeć na Stare Miasto. Pomimo ogromnej ilości osób i gwaru (w sezonie letnim) można tam na chwilę zapomnieć o wszystkim. Wzgórze Giedymina otwierane jest o 10.00 i zamykane o 21.00, więc nie utknijcie tam przypadkiem na całą noc.

Miejsce 4

Park w Werkach

 

Zazwyczaj mam szczęście i gdy odwiedzam park w Werkach nie ma tam tłumów. Jest za to jedna, wyjątkowa ławeczka na której można usiąść i po prostu się zachwycić – widokiem, spokojem i śpiewem ptaków.

park w werkach klodka

Bardzo podoba mi się tradycja wieszania kłódek przez zakochane pary i gdzie tylko je zobaczę zawsze szukam tej najciekawszej. To właśnie na tarasie widokowym w Werkach znalazłam najpiękniejszą z nich, która mam nadzieję zagwarantuje zakochanym wieczną miłość.

Miejsce 3

Wieża Telewizyjna

 

5 najpiękniejszych widoków w Wilnie

To jedyna panorama na tej liście za którą trzeba zapłacić, ale warto (ceny biletów znajdziecie tutaj – Wieża Telewizyjna w Wilnie ceny biletów). Widok z wysokości prawie 300 metrów jest niezapomniany.

Jeśli na waszej liście marzeń podróżniczych jest odwiedzenie najwyższej budowli w każdym kraju to jesteście w odpowiednim miejscu – Wieża Telewizyjna jest najwyższym budynkiem na Litwie, 8 w Europie i 26 na świecie.

Na ostatnim piętrze wieży telewizyjne znajduje się restauracja o nazwie Droga Mleczna (Paukščių Takas). Możecie usiąść przy stoliku, zajadać się litewskimi przysmakami i podziwiać przepiękne widoki albo po prostu zająć miejsce stojące na obrotowym tarasie widokowym. Menu znajdziecie tutaj: Wieża Telewizyjna w Wilnie – Menu restauracji „Droga Mleczna”

Miejsce 2

Cmentarz na Rossie – Dolina Literatów

 

Wiem, że może to dziwne miejsce na podziwianie widoków ale to jedno z moich ulubionych miejsc. Przekraczając bramy cmentarza na Rossie od razu można poczuć niesamowity nastrój, ale panorama przy „Czarnym Aniele” jest niepowtarzalna. Dopiero stojąc w tamtym miejscu można poczuć jak kruche oraz krótkie jest życie i przypomnieć sobie, że trzeba doceniać każdą minutę daną nam na ziemi.

czarny anioł cmentarz na rossie

„Czarny Anioł” to pomnik znajdujący się na grobie Izy Salmonowiczówny, młodziutkiej tancerki, której życie zostało odebrane w wieku 24 lat. Jeśli będziecie w Wilnie, koniecznie odwiedźcie to miejsce i zapalcie tam kilka świeczek na grobach, których już nikt nie odwiedza.

Miejsce 1

Góra Trzech Krzyży

gora trzech krzyzy wilno

To moje ukochane miejsce w Wilnie. Mogłabym siedzieć tam godzinami i po prostu patrzeć. To właśnie tam zawsze sobie przypominam, że najwspanialsze rzeczy w życiu nic nie kosztują. Nie ważne czy jestem tam w środku lata gdy słońce pali jak oszalałe, zimą i po minucie już odmrażam sobie nos, jesienią gdy wiatr urywa głowę, czy wczesną wiosną gdy wszystko dopiero budzi się do życia – tam zawsze jest wspaniale. Tam można poczuć, że się żyje.

Mam nadzieję, że spodobają się Wam moje ulubione wileńskie miejsca i będziecie tam wracać równie chętnie jak ja.

Save

Save

Save

Save

Save

Może Ci się spodobać...

3 Comments

  1. Muszę ponownie odwiedzić Wilno, tym razem na dłużej i najlepiej z noclegiem.

    1. Koniecznie:) Może nawet uda nam się spotkać:)

  2. Byłam w Wilnie 2 razy, ale to były krótkie wycieczki zorganizowane, więc nie było za wiele czasu na delektowanie się tym pięknym miastem. Ale w głowie kiełkuje pomysł, by kiedyś spędzić na Litwie urlop, wtedy będzie i czas, i możliwość zobaczenia Wilna Twoimi oczami 🙂

    Cmentarz na Rossie jest absolutnie niezwykły..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.