Kowieńskie Dni Hanzy

W tym roku drugi raz z rzędu Dni Kowna zostały połączone ze Świętem Hanzy tworząc wielkie, kolorowe średniowieczne wydarzenie.

Kowno było najważniejszym z litewskich miast należących do Związku Hanzeatyckiego. Do dziś na Starym Mieście stoi Dom Perkuna, który był punktem tranzytowym oraz miejscem spotkań kupców.

Zamek Kowieński

Obchody Kowieńskich Dni Hanzy trwały 3 dni. Podczas święta można było zobaczyć publiczną średniowieczną egzekucję, pojedynki rycerskie, pokazy akrobatów. Była również możliwość wzięcia udziału w przeróżnych średniowiecznych warsztatach: tkania, rozpalania ognia, pieczenia chleba, tańca i wielu innych.

W parku na zbiegu rzek można było oglądać jeździecki konkurs skoków przez przeszkody i spróbować popularnych (litewskich i nielitewskich) dań i przekąsek.
Poniżej znajdziecie kilka zdjęć z tegorocznych Kowieńskich Dni Hanzy:)

Może Ci się spodobać...

5 Comments

 1. kayab92 says:

  Pytanie, nad którym sama się zastanawiam, to które potrawy są litewskie. Po przyjeździe do Wilna chciałam spróbować litewskiej kuchni i poszłam do knajpki, gdzie serwują „litewską” kuchnię. I szczerze, prócz tego genialnego chleba z serowym sosem, to w menu były potrawy, które jadłam albo w Polsce albo na Ukrainie albo w Rosji. I to mnie najbardziej zdziwiło.

 2. Barwne, ciekawe święto 🙂 Podoba mi się, że pokazuje się tradycyjne zwyczaje, tańce, kawałek życia sprzed wieków. Piękne zdjęcia 🙂

  Na zamku w Ogrodzieńcu (właściwie to ruiny, ale piękne 🙂 ) organizowane są latem różne festyny, turnieje rycerskie i jest na co popatrzeć 🙂

  1. Świetnie, chętnie się tam kiedyś wybiorę bo uwielbiam zamki nawet jeśli już niewiele z nich zostało:)

  2. Zobacz, jaki piękny był 🙂
   http://www.zamek-ogrodzieniec.pl/

  3. Pięknie tam i cały czas coś ciekawego się tam dzieje:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.