Mikołajkowy Konkurs

Mikołajkowy poranek zawsze był moim ulubionym porankiem w całym roku. Pamiętam, że jako dziecko próbowałam nie zasnąć przez całą noc, aby w końcu przyłapać Mikołaja podrzucającego prezenty – nigdy mi się jednak nie udało:)

Razem z koleżankami z Klubu Polek również zorganizowałyśmy sobie międzynarodowe Mikołajki. Przepiękny prezent od Asi, która prowadzi blog Grugrubleble przywędrował do mnie aż z Francji.

20151205_170657

Dzisiaj ja również przygotowałam dla Was mikołajkowy prezent. Zadanie jest bardzo proste – napiszcie w komentarzu jaki jest Wasz wymarzony prezent, który chcielibyście otrzymać bądź już otrzymaliście:)

Na Wasze odpowiedzi czekam do 23 grudnia. Autorzy 3 najciekawszych pomysłów otrzymają ode mnie Rozmówki Litewskie ufundowane przez wydawnictwo Lingea.

lingea

Rozmówki to nie tylko zbiór najpotrzebniejszych zwrotów ale również mnóstwo przydatnych informacji o Litwie i ciekawych miejscach wartych odwiedzenia. W środku znajdziecie słowniczek i podstawy gramatyki.

Regulamin konkursu znajdziecie tutaj: Regulamin Konkursu „Mikołajki Na Litwie”

Gratulacje!

Rozmówki otrzymują: Patrycja, hreindyr i Gostia☺

3 odpowiedzi do artykułu “Mikołajkowy Konkurs

 1. Gostia

  A moim ulubionym prezentem są jednak zawsze i wszędzie książki:) A teraz marzy mi się do swojej biblioteczki kilka tytułów, których jeszcze nie mam a bardzo bym chciała np „Stulecie Winnych”, „Światło którego nie widać” „Eukaliptus i Werbena” „Jeździec miedziany” 🙂

 2. hreindyr

  Pomysłów na treść listu do Świętego Mikołaja znalazłoby się parę, ale w ścisłej czołówce znajduje się specyficzny zestaw litewski. Po pierwsze, oryginalny Šakotis z okolic Ignalina. Zaś do kompletu likier kawowo miodowy Bičių pikio trauktinė, który niezmiernie mi zasmakował, a nie wiedząc co kupuję przywiozłem sobie tylko jedną butelkę.

  A gdyby przypadkiem Święty przyniósł coś innego, to nie pozostaje nic innego jak wykorzystać letni urlop na samodzielne poszukiwanie owych smakołyków 🙂

 3. Patrycja Gieraga

  Moim wymarzonym prezentem od wielu, wielu lat był teleskop 🙂 już w szkole podstawowej interesowały mnie gwiazdy i nocne niebo. Teraz, kiedy jestem już na trzecim roku studiów i właściwie w niepamięć poszło marzenie o nocnych podbojach nieba, mój chłopak – Dariuš – podarował mi z okazji Świąt (trochę przedwcześnie z racji powrotu do domu) właśnie teleskop 🙂 To, że po tylu latach marzeń w końcu mam swój wymarzony sprzęt do podglądania gwiazd sprawiło, że znów wróciłam do mojego ‚astronomicznego’ hobby ale nie ukrywam, że byłam tym prezentem zaskoczona, a jeszcze bardziej tym, że faceci jednak czasami słuchają 🙂 a rozmówki litewskie były by równie wspaniałym prezentem pod choinkę dla mnie, ponieważ Dariuš pochodzi właśnie z Litwy i łatwiej mogłabym się z nim dogadać 🙂 Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.