Labas!

Mam na imię Delfina. Jestem mamą, przewodnikiem i autorką bloga „Na Litwie”.

Uwielbiam podróżować, zwiedzać kościoły oraz zamki i odwiedzać miejsca mniej popularne wśród turystów.

Moje ulubione muzeum to Muzeum Diabłów w Kownie. Byłam tam już niezliczoną ilość razy, a i tak przy każdych odwiedzinach dowiaduję się czegoś nowego. Wszystkich, którzy odwiedzają mnie w Kownie zabieram właśnie tam i opowiadam moje ulubione historie o diabłach z całego świata.

Najpiękniejszy widok i miejsce do którego lubię wracać to Dolina Jałowcowa. Koniecznie wczesną wiosną kiedy wszystko budzi się do życia lub późną jesienią, gdy czuć już w powietrzu chłód nadchodzącej zimy. Zawsze na taką wycieczkę zabieram ze sobą termos z gorącą herbatą tymiankową.

jałowcowa dolina kowno litwa

 

Gdy miasto zmęczy nas swoim zgiełkiem razem z rodziną chętnie wybieramy się na spacer do Czerwonego Dworu. Romantyczny park z huśtawkami pozawieszanymi na gałęziach drzew jest idealnym miejscem na relaks. W cieplejsze dni bierzemy ze sobą kosz z jedzeniem i robimy piknik na malutkiej przystani, która znajduje się niedaleko zamku nad Niewiażą.

Chociaż na Litwie nie ma  gór to ja mam swoją ulubioną – Górę Czarownic w Juodkrantė. Od zawsze uwielbiałam legendy i opowiadania o baśniowych stworzeniach, a przede wszystkim mitologię. Na Górze Czarownic znajduje się mnóstwo drewnianych rzeźb, stworzonych przez artystów z całej Litwy, przedstawiających bóstwa bałtyckie i postacie z litewskich legend.

Jeśli chcesz mnie o coś zapytać, potrzebujesz wskazówek dotyczących zwiedzania Litwy lub chcesz nawiązać ze mną współpracę zapraszam do kontaktu e-mailowego:  delfina@nalitwie.com