Stok narciarski w Wilnie czyli parę słów o Lipówce

W ostatni piątek postanowiliśmy wybrać się pierwszy raz w tym sezonie na snowboard. Nasz wybór padł na Liepkalnis w Wilnie. W tym momencie jest to jedyny działający stok narciarski na Litwie nie licząc SnowAreny w Druskiennikach, która otwarta jest przez cały rok.

Liepkalnis jest to dzielnica Wilna, w której znajduje się wzgórze Lipówka. Jest to najwyższy punkt stolicy o wysokości 235 m.n.p.m. W 1982 roku entuzjasta narciarstwa, Laimis Janutėnas postanowił stworzyć na Lipówce trasę narciarską. Dzisiaj znajduje się tu centrum sportów zimowych.

www.liepkalins.lt stok narciarski Wilno

Stok narciarski w Wilnie

Do dyspozycji oddanych zostało 9 tras, 7 wyciągów oraz snowpark. Na miejscu znajduje się również wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i snowboardowego.
By nabrać sił możemy spróbować popularnych litewskich dań w restauracji na zboczu wzgórza lub odpocząć na tarasie widokowym z przepiękną panoramą.

Wielkim plusem jest fakt, że stok narciarski jest sztucznie naśnieżany 10 armatkami już od momentu, gdy temperatura spadnie poniżej -3 stopni, więc nie musimy liczyć na naturalny śnieg, który zawodzi nas już 2 rok z rzędu.

Karnety

Kolejnym plusem są karnety godzinowe zamiast punktowych. Nie musimy uiszczać opłaty za kartę ani wyjmować jej za każdym razem, gdy używamy wyciągu. Nie trzeba się również martwić, że jeśli ją zgubimy to nie odzyskamy pieniędzy, które za nią zapłaciliśmy. Jeśli chodzi o wyciągi to czas oczekiwania w kolejce na wjazd na górę nie przekraczał 30 sekund.

Malutkim minusem jest to, że jeszcze nie wszystkie trasy oraz wyciągi zostały uruchomione, ale wierzę, że jest to tylko chwilowe i już po świętach będziemy mogli się cieszyć wszystkimi stokami. Wszystkie informacje oraz cenniki zamieszczone są na litewskojęzycznej stronie: www.liepkalnis.lt

Warunki na stoku można obserwować dzięki kamerkom internetowym. W ogólnej ocenie centrum sportów zimowych Liepkalnis wypada bardzo pozytywnie
i z pewnością wybierzemy się tam jeszcze nie raz w tym sezonie.

Delfina

Jak dojechać?

 

Jeśli zamierzacie się wybrać na Lipówkę na narty to poniżej zamieszczam adres:

Liepkalnis

Minsko pl. 2, Minsko pl. 2, Vilnius 02121, Lithuania

Odpowiedź do artykułu “Stok narciarski w Wilnie czyli parę słów o Lipówce

  1. Pingback: 10 zimowych atrakcji turystycznych na Litwie - Blogowanie pod jemiołą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.