8 rzeczy, które musisz wiedzieć przed rezerwacją noclegu

Przed wyjazdem zagranicę najważniejsza jest rezerwacja noclegu. Jednak przed rezerwacją warto poznać sposoby, które pozwolą Ci dostać najlepszy dostępny pokój w cenie niższej niż w internecie. Korzystając z tych porad napewno nie rozczarujesz się standardem hotelu po przyjeździe, a Twój portfel nie będzie świecił pustkami.

przed rezerwacja noclegu

 

Rezerwacja noclegu, a data wyjazdu

Duży wpływ na cenę ma data wyjazdu. Najniższe ceny można znaleźć poza sezonem, gdy obłożenie hoteli jest niewielkie. Na Litwie sezon kończy się pod koniec września. Ceny sięgają nieba w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Kolejnym okresem wysokich cen jest pierwszy tydzień Marca czyli Kaziuki, okres Świąt Wielkanocnych oraz długi weekend majowy. Sezon wysokich rozpoczyna się pod koniec czerwca.

 

Kiedy rezerwować?

Najlepiej zarezerwować hotel od 3 do 6 miesięcy przed datą wyjazdu. Nie chodzi jedynie o cenę ale również o większy wybór pokoi. Rezerwując wcześniej masz szansę wybrać lepszy pokój niż rezerwując w ostatniej chwili.

Najniższe ceny w miejscach obleganych przez turystów można znaleźć od niedzieli do czwartku.

Nie ma sensu rezerwować hotelu wcześniej niż 9-12 miesięcy przed wyjazdem, ponieważ nie wszystkie pokoje mogą być już dostępne on-line.

Na 7- 8 miesięcy przed wyjazdem warto zacząć sprawdzać dostępność pokoi oraz ich ceny.

Dodatkowe opłaty

Zawsze porównując ceny weź pod uwagę opłaty dodatkowe. Często w cenę pokoju nie jest wliczona opłata „klimatyczna”. Może się zdarzyć, że niektóre hotele oferują jedynie płatne WiFi, lub płatne miejsce parkingowe. Weź to wszystko pod uwagę przed rezerwacją. Czasem różnica w cenie może być niewielka, a tańszy hotel może się okazać droższy po doliczeniu opłat dodatkowych.

 

Jak znaleźć nocleg najtaniej?

 • Zacznij poszukiwania najwcześniej jak się da. Ceny z każdym miesiącem będą rosły.
 • Hotele skierowane na przyjmowanie turystów najniższe ceny będą miały w środku tygodnia, a te specjalizujące się w obsłudze klienta biznesowego – w weekendy.
 • Strona Booking.com ma zazwyczaj najniższe ceny. Jeśli chcesz znaleźć najlepszą cenę w stosunku do standardu, sortuj wyniki według oceny gości.
 • Wybierz dwa lub trzy hotele, które Ci się spodobały i skontaktuj się z nimi bezpośrednio. Zapytaj czy są w stanie zaproponować Ci cenę niższą niż znaleziona w internecie. Zazwyczaj możesz wtedy liczyć na zniżkę w wysokości 10% lub więcej.

polskie hotele w Wilnie

8 rzeczy, które warto wiedzieć rezerwując hotel

 

 • Ceny hoteli, tak jak ceny biletów lotniczych, rosną i maleją. Jednak plusem rezerwacji hotelu jest (zazwyczaj) możliwość bezpłatnego odwołania rezerwacji. Jeśli znajdziesz świetną ofertę to po prostu ją zarezerwuj, a jeśli trafi Ci się coś lepszego zawsze możesz odwołać rezerwacje i zabookować inny hotel.
 • Zanim zarezerwujesz hotel zapoznaj się z opiniami gości. Naprawdę warto.
 • Jeśli rezerwujesz hotel dla większej rodziny (4+) to prawdopodobnie taniej będzie zarezerwować dwa osobne pokoje niż jeden duży. Nie masz jednak pewności, że będą znajdowały się obok siebie.
 • Planujesz pobyt w luksusowym hotelu? Koniecznie sprawdź wiele stron (w tym stronę hotelu) w poszukiwaniu najlepszej ceny. Cena pokoju w takim hotelu może się znacznie różnić zależnie od wyszukiwarki.
 • Koniecznie miej ze sobą potwierdzenie rezerwacji. W 9 na 10 przypadków nie przyda Ci się, ale gdyby hotel nie miał Twojej rezerwacji to takie potwierdzenie może uratować sytuację.
 • Sprawdź przynajmniej 2-3 strony (w tym stronę hotelu) przed dokonaniem rezerwacji.
 • Zanim zarezerwujesz ofertę bezzwrotną dobrze przeczytaj wszystkie warunki.
 • Na dzień przed wyjazdem wyślij e-mail do hotelu. Jeśli hotel zobaczy, że zależy Ci na tym wyjeździe z pewnością dołoży wszelkich starań, by Twój pobyt się udał.

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Może Ci się spodobać...

1 Comment

 1. Borusek says:

  Pięknie dziękuję za wszystkie informacje,na pewno skorzystam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.