Tanie noclegi na Litwie – Hostele

Planowanie urlopu i wydatków z nim związanych to nie lada wyzwanie. Największą część funduszy zazwyczaj pochłania nocleg, a bez niego przecież trudno się obejść. Warto zdecydować się na miejsce w którym będziemy mogli wypocząć w ciszy, zostaniemy obsłużeni z uśmiechem i szacunkiem, a ostatniego dnia będzie nam smutno wyjeżdżać. Dziś postaram się pomóc Wam w wybraniu najkorzystniejszej oferty wśród hosteli w trzech największych miastach Litwy. Porównam dla Was ceny za noc (wraz z udogodnieniami wliczonymi w cenę) w różnych hostelach na terenie Wilna, Kowna oraz Kłajpedy w sezonie (od marca do października oraz podczas okresu Bożonarodzeniowego i Sylwestrowego) jak i poza nim.

nocleg litwa wilno kowno

Hostele w Wilnie

Stolica Litwy to jedna z destynacji urlopowych najczęściej wybieranych przez turystów z Polski . Wybór hosteli w Wilnie jest niezwykle szeroki, a cena zależy przede wszystkim od położenia oraz ilości osób w pokoju.

Cena za nocleg w wieloosobowym pokoju rozpoczyna się od  około 10€ za osobę w sezonie, oraz od 7,5€ poza sezonem.

Koszt pokoju 1-osobowego to około 20€.

Wybierając pokój 2-, 3- lub 4-osobowy cena będzie wahać się od 11€ do 18€ w sezonie oraz od 11€ do 13€ poza sezonem.

W cenę noclegu wliczony jest dostęp do internetu i miejsce parkingowe. Do dyspozycji jest również wspólna kuchnia oraz łazienka. Recepcja czynna jest zazwyczaj przez całą dobę.

Hostele w Kownie

Wybór hosteli w Kownie ogranicza się do kilku możliwości w centrum miasta. W cenę noclegu wliczony jest dostęp do internetu oraz ręczniki. Do dyspozycji goście mają kuchnię, łazienkę, suszarkę do włosów, żelazko, a w mniejszych pokojach telewizory oraz radia.

Ceny poza sezonem zaczynają się od 9€ zarówno w pokojach wielo- jak i 2-osobowych. W sezonie cena za osobę to około 11€ w pokoju 3-osobowym do 20€ w pojedynczym. W pokojach wieloosobowych nawet w sezonie można znaleźć łóżko w cenie 9€.

Hostele w Kłajpedzie

Najwyższe ceny w Kłajpedzie są oczywiście w sezonie wakacyjnym. Wielu podróżujących wybiera to miasto zwiedzając wybrzeże lub jako przystanek przed zwiedzaniem Mierzei Kurońskiej.

Poza sezonem ceny zarówno w pokojach wieloosobowych jak i mniejszych (2-osobowych) zaczynają się od 8€ za osobę. W sezonie zapłacimy za nocleg około 2€ więcej.

Do dyspozycji klienci mają miejsce parkingowe, bezpłatny dostęp do internetu, wspólną kuchnię oraz łazienki.

Podsumowanie

Rezerwując nocleg w hostelu warto zapoznać się przede wszystkim z opiniami znajomych lub osób, które już odwiedziły wybrane przez nas miejsce. Różnice w cenie są niewielkie, a wybór dosyć duży. Nocleg najlepiej rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

hostele litwa kowno wilno klaipeda

Może Ci się spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.