3 powody, by przyjechać na Wileńskie Kaziuki

Wileńskie Kaziuki to najpopularniejszy i największy jarmark na Litwie. Co roku przyciąga do Wilna tysiące odwiedzających nie tylko z Litwy, ale z całej Europy. Jarmark św. Kazimierza organizowany jest od ponad 100 lat w weekend najbliżej 4-ego marca.

W ostatnich latach jarmark kaziukowy ma miejsce również w innych litewskich miastach takich jak Kowno, Kłajpeda lub Olita jednak ten organizowany w Wilnie ma w sobie coś wyjątkowego. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego wpisu zarezerwujecie sobie wycieczkę na Kaziuki do Wilna i spotkamy się podczas tego wspaniałego święta.

wilenskie kaziuki

Wileńskie palmy Wielkanocne

Najpiękniejsze palmy Wielkanocne znajdziecie właśnie na Kaziukach. Od lat wykonywane są ręcznie w tradycyjny sposób z suszonych kwiatów, zbóż i ziół. Zachwycają swoją urodą, kolorystyką oraz zapachem.

Warto wybrać większą i bardziej wytrzymałą palmę bo zgodnie z litewską tradycją w Niedzielę Palmową po mszy wszyscy biją się palmami (delikatnie i symbolicznie), co ma zagwarantować zdrowie i urodę.

Przed zakupem palmy poczytajcie o tym z czego dokładnie są robione i jaką najlepiej wybrać: Wielkanocne Palmy Wileńskie.

Rękodzieło

Będąc na Kaziukach warto rozejrzeć się za wyjątkowymi wyrobami z drewna, gliny, wiklinowymi wielkanocnymi koszyczkami lub przepięknie haftowanymi obrusami. Przedstawiciele wielu dziś już ginących profesji pojawiają się na jarmarku kaziukowym, by zaprezentować swoje niepowtarzalne wyroby. Osobiście staram się kupować rzeczy jedynie od miejscowych artystów ponieważ czuje się, że takie wyroby posiadają duszę. Poza tym w taki sposób można wesprzeć ich pracę i pokazać, że docenia się to, co robią.

Będąc w Wilnie w kaziukowy weekend koniecznie rozejrzyjcie się za pisankami – nie tylko tymi tradycyjnymi, ale również drewnianymi. Z taką pisanką w ręku macie gwarantowane zwycięstwo przy Wielkanocnym stole. Zgodnie z litewską tradycją każdy musi stuknąć się z każdym siedzącym przy stole pisanką – ta która nie pęknie wygrywa. Właściciel najtwardszej pisanki cały rok będzie żył w zdrowiu, szczęściu, a powodzenie nie będzie go opuszczać.

 

Wspaniała atmosfera

Prawda jest taka, że atmosfery Wileńskich Kaziuków nie da się opisać – trzeba ją poczuć. Na początku marca chłód zazwyczaj daje się we znaki ale na tym jarmarku po prostu się o tym zapomina. Warto wtopić się w tłum, cieszyć oczy ferią barw, spróbować tradycyjnych litewskich potraw oraz smakołyków i poczuć się wspaniale. Wspomnienie Kaziuków zostanie z Wami na zawsze i gwarantuję, że będziecie chcieli tu wracać co roku.

Kaziuki wilenskie wycieczka

Wycieczka na Wileńskie Kaziuki

Jarmark Kaziukowy zbliża się wielkimi krokami i zostało już nie wiele czasu na zorganizowanie wyjazdu. Ceny hoteli w Wilnie w tym okresie są naprawdę wysokie i ciężko znaleźć wolny pokój w dobrej cenie. Poza tym zaparkowanie własnego samochodu w weekend kaziukowy w okolicach Starego Miasta może graniczyć z cudem.

W tym okresie na prawdę warto rozważyć wyjazd na Wileńskie Kaziuki z biurem podróży zamiast organizowania własnego wyjazdu. Nie będziecie musieli się o nic martwić bo w cenę wycieczki poza noclegami wliczone są również posiłki (śniadania i obiadokolacje), przejazdy oraz zwiedzanie Wilna i Trok – malowniczego miasteczka z przepięknym zamkiem na jeziorze Galvė.

Biuro podróży Quick Tours jest zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych, posiada gwarancję ubezpieczeniową i mnóstwo pozytywnych opinii turystów, którzy korzystają z ich usług od lat.

Za 3-dniową wycieczkę na Wileńskie Kaziuki zapłacicie teraz o 100 zł mniej czyli tylko 550 zł.

PODCZAS REZERWACJI PODAJCIE KOD PROMOCYJNY „NALITWIE”, A OTRZYMACIE DODATKOWO 50 ZŁ ZNIŻKI.  

Nie czekajcie i rezerwujcie bo tegoroczne Kaziuki będą naprawdę wyjątkowe. Do zobaczenia w Wilnie!


Post sponsorowany przez biuro podróży QuickTours.pl

 

 

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Może Ci się spodobać...

1 Comment

  1. Nie jestem wielką admiratorką jarmarków ale myślę, że Litwę zawsze warto odwiedzić choćby dla jej niesamowitej kuchni 😉 No i oczywiście dla urody Wilna I Kowna. A zamek w Trokach, choć to w zasadzie w większości dwudziestowieczna rekonstrukcja, sprawia niesamowite wrażenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.