Wilno – Najlepsze bezpłatne aplikacje dla turystów

Sezon turystyczny w pełni więc postanowiłam przedstawić Wam kilka przydatnych aplikacji z których możecie skorzystać będąc w Wilnie. Aplikacje wypróbowałam osobiście na swoim smartfonie z systemem android. Wszystkie wymienione programy są bezpłatne.

 • Busai Vilnius – Transport Miejski w Wilnie

Aplikacja przezaczona jest dla osób, które przemierzają Wilno komunikacją miejską. Po ściągnięciu i zainstalowaniu aplikacji można korzystać z niej offline. Znajdziemy tam listę przystanków, trasy autobusów, trolejbusów, busików oraz rozkłady jazdy. Aplikacja posiada dwa języki do wyboru: litewski i angielski.

 • Vilnius Tourism – Przewodnik po Wilnie

Jest to aplikacja stworzona na zlecenie biura informacji turystycznej Wilna. Posiada wbudowany język angielski oraz litewski. Jest to przydatna i łatwa w obsłudze aplikacja dzięki której poznamy legendę związaną z powstaniem Wilna, znajdziemy restaurację serwującą tradycyjne dania litewskie, poznamy godziny pracy muzeów, zapoznamy się z cenami „Wileńskiej Karty Miejskiej”,
a gdy się zgubimy aplikacja pomoże nam się odnaleźć dzięki mapie offline.

 • Visit Vilnius – Przewodnik po Wilnie (PL)

Jest to jedyna bezpłatna aplikacja w języku polskim, którą udało mi się odnaleźć. Do wyboru mamy również język litewski, angielski i rosyjski. Oprócz ogromnej ilości informacji i zdjęć znajdziemy tam również propozycje jak spędzić dzień w Wilnie oraz kilka najciekawszych szlaków turystycznych. Każdy z obiektów opisany jest bardzo ciekawie i szczegółowo. Po zainstalowaniu aplikacji zostaniemy poproszeni o zalogowanie się lecz nie jest to konieczne – wystarczy wcisnąć przycisk „wstecz”, a uzyskamy dostęp do całej zawartości aplikacji.

 • iVisit Vilnius – gra edukacyjna

Jest to dość ciekawa inicjatywna i jedyna w swoim rodzaju. Korzystając z tej aplikacji poznajemy historie, które opowiada nam napotkany na Placu Katedralnym student. Podczas wędrówki po Starym Mieście mamy możliwość obejrzenia Katedry, Dzwonnicy oraz Baszty Giedymina. Gra dostępna jest w języku litewskim i angielskim.

 • Vilniaus University Translator – Tłumacz języka litewskiego

Aplikacja została stworzona przez studentów Uniwersytetu Wileńskiego. Daje nam możliwość tłumaczenia w obrębie języków: angielskiego, litewskiego i francuskiego. Jest to bardzo prosta aplikacja, którą najlepiej wykorzystywać do tłumaczenia słów z języka litewskiego na angielski. Odradzam tłumaczenie z angielskiego na litewski ponieważ pozostawia wiele do życzenia.

Z jakich aplikacji najchętniej korzystacie wyjeżdżając za granicę? A może wolicie korzystać z papierowych map i broszur, które znajdujecie w informacji turystycznej?

Może Ci się spodobać...

3 Comments

 1. Bardzo przydatne! Dobrze, ze zamieściłaś 🙂

 2. kayab92 says:

  A że ja mam telefon przedpotopowy, do którego jestem przywiązana (i w którym mam problem z konfiguracją przeglądarki – nigdy nie korzystałam z Internetu przez telefon), to została mi mapka i ewentualnie życzliwi mieszkańcy Wilna. 🙂

  1. Ja też jestem zwolenniczką map papierowych i zawsze jak przechodzę koło informacji turystycznej to muszę zajrzeć i zobaczyć czy opublikowali coś nowego czego jeszcze nie posiadam w swoich sporych już zasobach:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.