Wyjątkowe hotele w Wilnie

Wyjeżdżając w podróż niezwykle ważne jest znalezienie odpowiedniego miejsca na nocleg. Dla niektórych najważniejsze jest położenie hotelu, dla innych cena, a dla mnie duże znaczenie ma historia miejsca w którym się zatrzymuję.

hotele w wilnie

Obecnie wybór hoteli jest ogromny i na prawdę ciężko zdecydować gdzie najlepiej spędzić noc. W poprzednim wpisie Polskie hotele w Wilnie możecie znaleźć listę hoteli prowadzonych przez polskie rodziny od pokoleń mieszkające w stolicy Litwy.

Poniżej znajdziecie listę hoteli, które mieszczą się w budynkach z historią. Dzięki nim Wasz pobyt w Wilnie stanie się jeszcze bogatszy i będziecie mogli poczuć atmosferę prawdziwego starego Wilna.

Hotel Domus Maria

Ten hotel mieści się w dawnym klasztorze przy kościele św. Teresy. Urządzony jest w skromnym, klasycznym stylu. Klasztor przy tym kościele należał do Karmelitów Bosych od XVII wieku. To właśnie karmelici wybudowali  Kościół św. Teresy, znajdujący się nieopodal Kaplicy Ostrobramskiej.

Mabre Residence

Tak jak poprzedni, ten hotel również mieści się w klasztorze. Pokoje urządzone są w klasycznym stylu, a z okien można podziwiać wyjątkowo piękny kościół św. Anny oraz kościół bernardynów. Jest to idealne miejsce na spacery po dzielnicy Zarzecza, ulicy Literatów lub zwiedzanie Bastei.

City Hotels Rudninkai

Ściany tego hotelu łączą się z dawnym murem obronnym Wilna, wybudowanym za czasów Witolda Wielkiego. Pokoje urządzone są nowocześnie i utrzymane w jasnych barwach, a wyjątkowe ceglane ściany przypominają o burzliwej historii miasta.  Z hotelu do Ratusza można dojść w mniej niż 5 minut.

Bookinn

Jest to kolejny hotel usytuowany w klasztorze.  Obok niego znajduje się Kościół Świętego Ducha, w którym 5 września 1993 roku papież Jan Paweł II spotkał się w polskimi pielgrzymami. Od początku XVI wieku budynek zajmowany był przez dominikanów. Pokoje urządzone są w minimalistycznym stylu, którego motywem przewodnim są książki. Przepiękne stoliki nocne oraz detale wykonane z książek z pewnością zachwycą każdą osobę, która uwielbia czytać.

Artagonist Art hotel

Ten hotel znajduje się w autentycznym XV-wiecznym budynku w samym sercu Starego Miasta przy ulicy Zamkowej. Można się stamtąd w minutę dostać do Domu Sygnatarzy lub Uniwerytetu Wileńskiego.  Pokoje urządzone w modernistycznym stylu ozdobione zostały dziełami litewskich artystów.

Shakespeare Boutique Hotel

Wybierając ten hotel mieszczący się w XVII-wiecznym pałacu przeniesiecie się w przeszłość. Pokoje  wypełnione są antykami, dziełami sztuki i książkami oraz poświęcone różnym artystom i znanym osobom. Hotel znajduje się jedynie 50 metrów od Placu Katedralnego.

Dvaras – Manor House

Urządzony w  XVII-wiecznym zajeździe luksusowy hotelik znajduje się w samym sercu Wilna, a z jego okien możecie podziwiać Basztę Giedymina oraz dzwonnicę katedralną. Pokoje urządzone są w starym stylu z nowoczesną łazienką.

Hotel Congress

Znajdujący się nad brzegiem Wilii hotel pochodzi z XIX wieku i w takim też stylu jest urządzony. Nieopodal hotelu znajduję się kościół św. Rafała, w którym odbywają się msze w języku polskim. Z hotelu do Placu Katedralnego można dojść w 10-15 minut.

Europa Royale Vilnius

W tym hotelu warto się zatrzymać ze względu na najstarszą restaurację w mieście, w której podawane są śniadania, z piwniczką do przechowywania wina datowaną na XVI wiek. Na przeciwko hotelu znajduje się Brama Bazylianów z Celą Konrada, a 150 m dalej Ostra Brama.

Save

Save

Może Ci się spodobać...

1 Comment

  1. […] jesieni to bardzo dobry moment na wycieczkę i rezerwację hotelu „Last minute”. Hotele nie są zatłoczone, łatwiej znaleźć okazyjną cenę lub załapać się na ofertę z wliczonym w […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.