Delfina na Litwie logo

Zobacz najpiękniejsze miejsce na litewskim wybrzeżu

Wierzę, że przebywanie w pięknym miejscu ma niezwykły wpływ na samopoczucie człowieka. Szum fal, zapach morza, piasek pod stopami i delikatna morska bryza to wszystko czego mi trzeba by naładować wewnętrzną baterię. 

Od zawsze uwielbiałam spędzać czas nad morzem jednak wolałam miejsca w których było cicho, spokojnie i przepięknie. Właśnie takie miejsce odnalazłam na Litwie i pokochałam je bez pamięci. Chciałabym żebyście również Wy mogli je poznać, polubić oraz chętnie do niego wracać przy każdej możliwej okazji.

Najpiękniejsze miejsce na litewskim wybrzeżu Bałtyku

Pewnie już nie raz słyszeliście o Kłajpedzie, Połądze albo Nidzie jednak żadne z tych nadmorskich miast nie może się równać z miejscami stworzonymi przez naturę. To właśnie taki cud natury skradł moje serce i gdy tylko mogę spędzam czas właśnie tam.

Czapka Holendra

Czapka Holendra to stanowczo najpiękniejsze miejsce na wybrzeżu Litwy w jakim byłam. Znajduje się tam taras widokowy z którego można podziwiać wspaniałe zachody słońca.

Nawet w szczycie sezonu na plaży nie ma tłumów. Można cieszyć się pięknem natury oraz czasem spędzonym z najbliższymi.

Czapka Holendra (lit. Olando Kepurė) znajduje się pomiędzy Kłajpedą i Połągą. Niedaleko tarasu widokowego znajdzieciepłatny parking, toalety i przebieralnie.

Odkryj więcej wyjątkowych miejsc na Litwie…

8 odpowiedzi

  1. A jeśli jest pogoda, to tym bardziej warto pojechać nad morze na Litwę, zamiast tłoczyć się na polskich plażach. Spędziłem noc na campingu przy plaży nieopodal Kłajpedy. Plaże były w miarę czyste, ludzi nieprzesadnie dużo, a na drogach nie było takiego Sajgonu jak np. w okolicach Gdańska.

    Z opisywanych powyżej miejsc odwiedziłem tylko Kłajpedę. Poza spacerem po mieście, zaliczyłem tamtejszy bazar i przegadałem jakieś pół godziny ze sprzedawcą używanych płyt, próbując znaleźć dla siebie coś z klimatów rosyjskich czy ukraińskich.

    Zaś łotewskie wybrzeże to osobny temat. Warto odwiedzić okolice półwyspu Kolka, bo tam dopiero jest puściutko, a za to campingów pełno.

  2. Byłam w Kłajpedzie. I mimo złośliwej podgody i zimna w pierwszomajowy weekend, to włóczyłam się po mieście. Nawet w deszcz – klimatyczne. 😉

    1. Oj weekend majowy był w tym roku okropny. My ostatnio też mieliśmy deszcz cały dzień ale było trochę cieplej niż w maju:)

  3. Litewskie smaczki 🙂 Cieszę się bardzo,że pokazujesz nam Litwę inną, niż tylko Wilno i Troki. A,i jeszcze Druskienniki 😉 W ten sposób mamy lepsze wyobrażenie, dokąd pojechać, co robić gdy słońce, czy niepogoda.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 wyjatkowych wycieczke po litwie 2024

Nowy przewodnik po Litwie jest już dostępny

Ponad 130 stron pomysłów na podróże po Litwie + 5 wyjątkowych ebooków GRATIS

więcej o podróżach...