Gdzie parkować by nie zbankrutować cz.2 – Parkowanie w Kownie

Kilka miesięcy temu pisałam o parkowaniu samochodu w Wilnie. Zauważyłam jednak, że kilka informacji o parkowaniu samochodu w Kownie również Wam się przyda.

parkowanie kowno centrumCentrum Kowna podzielone jest na 4 kolorowe strefy. Najdroższą strefą jest:

 • Strefa Żółta

Obejmuje ona miejsca parkinkowe przy ul. Kęstučio (obok Teatru Muzycznego), I. Kanto g., Maironio g., A. Mickevičiaus g., E. Ožeškienės g., L. Sapiegos g., Vasario 16-osios g.

W tej strefie znajduje się również Plac Ratuszowy.

kowno ceny parkowania strefa zolta

 • Strefa Czerwona

parkowanie kowno strefa zolta i czerwona

Obejmuje miejsca parkingowe przy ulicach:  K. Donelaičio g. / Lydos g.,  K. Donelaičio g. 62 (Vienybės a.),  Kęstučio g. (przy galerii sztuki Mykolo Žilinsko),  Kęstučio g. / Vytauto pr., M. Dobužinskio g., K. Donelaičio g., Gedimino g. (od V. Putvinskio g. do Kęstučio g.), J. Gruodžio g., Kęstučio g., Laisvės al. (od Trakų g. do Gedimino g.), D. Poškos g., V. Putvinskio g. (przy Muzeum Diabłów oraz Muzeum Wojskowym), Smalininkų g., Spaustuvininkų g., Vaidilutės g., Vytauto pr. (od K. Donelaičio g. do Miško g.).

kowno parkowanie strefa czerwona

 • Strefa Niebieska

parkowanie kowno strefa niebieskaparkowanie kowno strefa niebieska1

Obejmuje całe Stare Miasto z wyjątkiem Placu Ratuszowego. Do strefy niebieskiej zostały włączone również ulice w okolicy Dworca Autobusowego i Kolejowego.

kowno parkowanie strefa niebieska

 • Strefa Zielona

Obejmuje: Plac przy K.Mindaugo (koło Kościoła Karmelitów), Plac koło Targu przy Stacji oraz miejsca parkingowe koło Dworca Kolejowego (zaznaczone na zdjęciu powyżej).

kowno parkowanie strefa zielona

 • Parkingi Bezpłatne

Wybierając się na spacer po Alei Wolności (Laisvės al.) samochód możecie zostawić na parkingu należącym do Centrum Handlowego Akropolis (adres: Karaliaus Mindaugo pr. 49). Stamtąd w ciągu 5-7 minut dotrzecie również do Dworca lub Stacji Kolejowej. Możecie również wybrać się na wyspę na której znajduje się Žalgirio Arena, a na wiosnę kwitną Sakury.

Drugim miejscem w którym spokojnie możecie zostawić samochód jest Parking przy Centrum Handlowym Prisma (adres: Jonavos g. 60). Z tego miejsca w 5 minut dotrzecie na Stare Miasto, do Zamku, Ratusza lub Domu Perkuna.

 • Mapa Kowna

Interaktywną mapę Kowna z zaznaczonymi strefami parkowania znajdziecie w języku litewskim tutaj: Interaktywna Mapa Stref Parkingowych Kowna

Plik PDF ze strefami parkowania oraz cenami możecie pobrać tutaj:
Strefy Parkowania w Kownie

Zapraszam też do zapoznania się z cenami i strefami parkowania w Wilnie: Parkowanie w Wilnie

0 odpowiedzi do artykułu “Gdzie parkować by nie zbankrutować cz.2 – Parkowanie w Kownie

  1. hreindyr

   To ja już nic nie rozumiem. Dwukrotnie tam stałem bez płacenia. Z tego co zaobserwowałem to inne samochody też nie miały za szybami potwierdzenia opłacenia parkingu. A prawie na pewno, przy zamkowym parkingu był znak informujący, że ten parking nie jest objęty opłatami.

  2. Delfina (Na Litwie) Autor

   Ostatnio okazało się, że parking przy Zamku został włączony w Strefę Płatnego Parkowania i niestety trzeba już wykupować bilet zostawiając tam swój pojazd. Na szczęście znalazł się w strefie zielonej czyli 0,30 euro za godzinę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.