Wilno z dziećmi

Każdy z nas ma w sobie trochę (albo i więcej) z dziecka. Muszę przyznać, że posiadanie małego szkraba otwiera inne horyzonty nie tylko w życiu codziennym, ale również podczas podróży. Zwiedzanie Wilna może być jeszcze bardziej interesujące jeśli zejdziemy z utartego szlaku. Wilno z dziećmi to nie tylko mała podpowiedź dla rodziców, ale również zachęta na spojrzenie na to piękne miasto z trochę innej perspektywy.

wilno z dziećmi atrakcje

Stare Wilno z dziećmi

Zwiedzanie Katedry Wileńskiej albo Pałacu Wielkich Książąt Litewskich może nie być zbytnio interesujące dla maluchów, ale jeśli bardzo chcecie odwiedzić te miejsca warto obiecać dzieciom, że zaraz po zwiedzaniu „nudnych” atrakcji dla dorosłych wybierzecie się w jedno z tych miejsc znajdujących się na Starym Mieście. Gwarantuje, że tam nie powinny się nudzić.

Muzeum zabawek

Jest to małe ale niezwykle interesujące muzeum, w którym nie tylko dzieci ale również dorośli nie będą się nudzić. Celem Muzeum Zabawek w Wilnie nie jest tylko pokazanie najróżniejszych zabawek z całego świata –  w tym muzeum każdego z eksponatów (a dokładniej kopii każdego z eksponatów) można dotknąć.

Musicie jednak być przygotowani, że wasze dzieci nie będą chciały stamtąd wyjść. Muzeum Zabawek znajduje się przy ulicy Šiltadaržio g. 2 / B. Radvilaitės g.7 czyli po drodze z Placu Katedralnego w stronę Kościoła Św. Anny oraz Zarzecza.

Aktualne ceny biletów, godziny otwarcia oraz wskazówki dotyczące odnalezienia muzeum znajdziecie w języku angielskim tutaj: Muzeum zabawek – przydatne informacje.

Przeczytaj więcej…

Muzeum Iluzji VILNIL

To muzeum przeznaczone jest dla trochę starszych dzieci, które rozumieją już chociaż troszkę prawa fizyki i będą chciały pochwalić się znajomym z klasy zdjęciem na którym stoją na suficie.

Jest to jedno z najchętniej odwiedzanych wileńskich muzeów jednak cena 10 euro za osobę trochę odstrasza. Dużym plusem jest fakt, że dzieci do 7 roku życia wchodzą bezpłatnie ale musi towarzyszyć im chociaż jedna osoba dorosła.

Muzeum Iluzji znajduje się niedaleko ratusza przy ulicy Vokiečių 6. Tutaj znajdziecie więcej informacji dotyczących godzin otwarcia oraz mapkę: Muzeum Iluzji w Wilnie – przydatne informacje

Ogród Bernardyński

W ładniejsze dni naprawdę warto odwiedzić Ogród Bernardyński.  Po rekonstrukcji zakończonej 5 lat temu ten park stał się jednym z ulubionych miejsc dla rodzin z dziećmi w Wilnie.

Gdy dzieci będą szaleć wy możecie zrelaksować się patrząc na rzekę przepływającą nieopodal albo wspólnie z dziećmi pokarmić kaczki.

Ogród Bernardyński znajduje się parę kroków od Placu Katedralnego – jest to idealna i bezpłatna rozrywka dla całej rodziny.

Wilno z dziećmi

Jeśli planujecie dłuższy pobyt w Wilnie niż tylko weekendowe zwiedzanie Starego Miasta zajrzyjcie w tych kilka miejsc, gdzie dzieci będą mogły się wyszaleć, a wy trochę odpocząć.

Park Dinozaurów na centrum handlowym OZAS

By dotrzeć ze Starego Miasta do Parku Dinozaurów będziecie potrzebować samochodu lub transportu publicznego. Znajdziecie tam ponad 40 ruszających się dinozaurów, trampoliny, zjeżdżalnie czyli jeden ogromny plac zabaw.

Ze względu na to, że Dino Park ulokowany jest na dachu centrum handlowego nie polecam odwiedzania go w dni bardzo ciepłe ponieważ nie znajdziecie tam cienia, a dzieci podczas aktywnej zabawy bardzo szybko mogą się odwodnić.

Całodzienny bilet do Dino Parku dla dziecka w wieku 2-12 lat kosztuje 7 euro. Starsze dzieci oraz dorośli za bilet muszą zapłacić 8 euro. Sporym plusem jest fakt, że posiadając bilet można wychodzić i wracać nieograniczoną ilość razy tego samego dnia.

Dino Park został zamknięty pod koniec 2018 roku, ale wszystkie dinozaury można zobaczyć w Parku Dinozaurów Radailiai niedaleko Kłajpedy.

Vichy Park Wodny

100 metrów od centrum handlowego OZAS znajduje się park wodny Vichy. Atrakcji dla dzieci jest tam pełno – nawet półroczne maluszki mogą się popluskać w płytkiej wodzie i pochlapać w fontannach, a do dyspozycji trochę większych dzieciaczków jest cały wodny plac zabaw.

Ceny biletów oraz godziny otwarcia znajdziecie tutaj: Vichy Park Wodny w Wilnie przydatne informacje.

Pamiętajcie, że ten park wodny jest zamknięty w poniedziałki.

Liepkalnis – Wilno z dziećmi

Lipówka to idealne miejsce dla dorosłych i dzieciaków lubiących dreszczyk emocji. W zimie znajdziecie tam ponad 10 tras narciarskich oraz snowpark, a latem możecie skorzystać z letniej trasy saneczkowej podobnej do tej znajdującej się w Oniksztach ( Onikszty – atrakcje oraz miejsca, które warto zobaczyć) oraz wielu innych atrakcji jak tubing, park linowy i trampoliny.

Na miejscu znajdziecie kawiarnie z całkiem przyzwoitym jedzeniem chociaż jak dla mnie ceny są lekko zawyżone. Jeśli macie ochotę niekoniecznie na litewskie potrawy to zajrzyjcie na obiad do ikei znajdującej się 3 km dalej (polskie karty ikea family niestety nie są tu ważne).

1 Comment

  1. Cześć wielkie dzięki za wpis dla nas !

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *