Delfina na Litwie logo

Jak najlepiej spędzić 3 dni na Litwie?

3 dni na litwie

Wielkimi krokami nadchodzi okres weekendowych wyjazdów. Pogoda będzie rozpieszczać nas ciepłem i dużą ilością słońca, natura po zimie obudzi się do życia, a my chętniej zaczniemy spędzać czas na powietrzu. Wiosna i lato to idealny okres na podróże i odkrywanie miejsc w których jeszcze nie byliśmy. Brzmi ciekawie, prawda? Co w takim razie powiecie na spędzenie niezapomnianych 3 dni na Litwie?

3 dni na litwie

 

Wilno

Każdy choć raz w życiu powinnien odwiedzić Wilno. To niepowtarzalne przeżycie zobaczyć na niektórych budynkach napisy w języku polskim albo spotkać osoby, których rodziny od wielu pokoleń mieszkają w Wilnie, a jednak nadal podtrzymują tradycję mówienia po polsku. W Wilnie pomimo bycia zagranicą można poczuć się jak w domu i aż chce się tu zostać na dłużej.

Będąc 3 dni na Litwie warto poświęcić nawet 2 z nich na zwiedzenie Wilna. Koniecznie wstąpcie do Katedry, przejdźcie się ulicą Literatów, zatrzymajcie się na chwilę przed przepiękną fasadą Kościoła św. Anny, poczujcie artystyczny klimat Zarzecza i zachwyćcie się niezapomnianym widokiem z Góry Trzech Krzyży.

Jeden pełny dzień spędźcie na Starym Mieście. Chłońcie niezwykły klimat stojąc na dziedzińcu Uniwersytetu Wileńskiego, spędźcie chwilę na modlitwie w Ostrej Bramie i odwiedźcie celę Konrada znajdującą się nieopodal.

Drugi dzień w Wilnie poświęćcie na zwiedzenie dwóch miejsc, które zapadną Wam w pamięć na bardzo długo, albo nawet być może na zawsze. Odwiedźcie Cmentarz na Rossie, gdzie spoczywa Matka oraz Serce Piłsudskiego. Przejdźcie się wąskimi uliczkami, znajdźcie Czarnego Anioła i zatrzymajcie się tam na chwilę podziwiając panoramę upływu czasu.

Drugie miejsce, które według mnie naprawdę warto odwiedzić będąc w Wilnie to Kościół Piotra i Pawła na Antakolu. Można spędzić tam godziny podziwiając rzeźby, a i tak nie zobaczy się wszystkiego. Przed wejściem do tego kościoła dobrze zapoznać się z jego historią i poczytać o znaczeniu postaci, które odnajdziecie w środku.

Troki

To litewska ojczyzna tradycyjnej karaimskiej kuchni, której najbardziej znanym daniem są zdecydowanie kibiny. KONIECZNIE spróbujcie ich właśnie tam po raz pierwszy. Już patrząc na mapę Troków można zauważyć, jak malowniczo są położone. Przy głównej ulicy Troków – karaimskiej, możecie zobaczyć tradycyjne karaimskie domy.

Muszę szczerze przyznać, że Zamek w Trokach jest niestety przereklamowany. Oczywiście nie można mu odmówić bajkowego położenia, ani monumentalnego wyglądu ale niestety wnętrze Zamku mnie nie zachwyciło, a naprawdę lubię zwiedzać muzea.

Będąc w Trokach warto wybrać się w rejs statkiem po jeziorze Galvė, albo chociaż wypożyczyć kajak, łódkę lub rower wodny i zobaczyć Zamek na jeziorze dosłownie od innej strony.

 

Kowno

Osobiście uwielbiam Kowno. Tutaj właśnie mieszkam i lubię czuć, że znajduję się w samym sercu Litwy. Kowno potrafi zachwycić nie tylko architekturą, ale również naturalnym pięknem. Będąc na Starym Mieście koniecznie zajrzyjcie do Parku na Zbiegu Rzek, odwiedźcie Kościół św. Witolda, w którym miałam zaszczyt brać ślub i ochrzcić swojego maluszka, i zwróćcie uwagę na niezwykłą fasadę Domu Perkuna stojącego nieopodal kościoła.

Na obrzeżach Kowna, w Pożajściu znajduje się przepiękny klasztor. Położony jest nad brzegiem Morza Kowieńskiego i otoczony wielkim parkiem. Do kościoła można wejść jedynie w czasie niedzielnej mszy, a jeśli zależy Wam na odwiedzeniu również klasztoru pamiętajcie, że rezerwacji należy dokonać ze sporym wyprzedzeniem, a wycieczka będzie prowadzona przez miejscowego przewodnika.

3 dni na Litwie zarazerwuj teraz

3 dni na Litwie

 

Całkiem sporo zwiedzania jak na 3 dni na Litwie, prawda? Obiecuję Wam, że to tylko tak wygląda i jest całkowicie wykonalne nawet dla osób bez kondycji maratończyka. Jeśli jednak trochę Was przeraża organizacja takiej wycieczki, a bardzo chcecie zobaczyć wszystkie wymienione wyżej miejsca mam dla Was świetne rozwiązanie.

Oddajcie sprawy organizacyjne w ręce specjalistów i po prostu cieszcie się wyjazdem. Biuro Podróży Quick Tours organizuje 3-dniowe wycieczki na Litwę z których wszyscy wracają zadowoleni.

Wycieczki odbywają się w weekendy od maja do listopada. Kliknijcie i dowiedzcie się więcej o tej niezapomnianej wycieczcę ZAREZERWUJ WYJAZD „3 DNI NA LITWIE”

 

Post sponsorowany przez Biuro Podróży Quick Tours

3 odpowiedzi

  1. Latem, szczególnie na początku czerwca, dodałabym jeszcze do tej listy Kernave:) W niewielkim muzeum mozna znalezc przepięknie, bogate znaleziska. Park historyczny leżący obok muzeum pozwala odetchnąć i „dotknąć” historii. Sam park znajduje wśród wzgórz na których we wczesnym średniowieczu znajdowały się zabudowania. Widok jest niesamowity 🙂 Już nie wspomnę, że wokół są tradycyjne, drewniane domy które same w sobie są kawałkiem historii i sztuki ludowej.
    Bardzo przyjemnie czyta się Pani bloga.
    Pozdrawiam 🙂

  2. Dziękuję! Do Wilna i Kowna jedziemy szlakiem Adama Mickiewicza we wrześniu. Majówka na Podlasiu, więc Wilno i Grodno. Pozdrawiam! Ewa Popiel- Popiołek z Łodzi. Też bardzo lubię Kowno i Muzeum Diabłów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 wyjatkowych wycieczke po litwie 2024

Nowy przewodnik po Litwie jest już dostępny

Ponad 130 stron pomysłów na podróże po Litwie + 5 wyjątkowych ebooków GRATIS

więcej o podróżach...