Delfina na Litwie logo

10 najpopularniejszych atrakcji turystycznych na Litwie

Litwa to kraj, który zachwyci Cię pięknymi widokami i sprawi, że nie będziesz chciał stąd wyjechać. Zobacz 10 miejsc na Litwie, które pokochasz od pierwszego wejrzenia.

Wilno

Stolica Litwy znajduje się na liście każdej osoby, która po raz pierwszy odwiedza ten największy z Krajów Bałtyckich. Stare Miasto ma swoisty i niezapomniany urok, który oczarowuje serca i sprawia, że tęskni się za nim już zawsze. Najpopularniejsze atrakcje Wilna znajdziesz tutaj -> Zwiedzanie Wilna w jeden dzień

zwiedzanie wilna wilno litwa
© GO Vilnius

Troki

Zamek na jeziorze Galvė to jeden z najbardziej rozpoznawalnych litewskich zamków. Położony jest w niesamowicie pięknym miejscu, które ma do zaoferowania o wiele więcej niż się spodziewasz. Przeczytaj więcej o tym karaimskim miasteczku tutaj -> Troki – atrakcje turystyczne i wyjątkowe miejsca.

©TrakaiTIC

Góra Krzyży

Góra Krzyży to miejsce obok którego nie można przejść obojętnie. Tysiące krzyży na jednym wzgórzu budzi wielkie emocje. Odwiedzając to miejsce chce się zobaczyć każdy ze stojących tam krzyży, przeczytać dlaczego został tam postawiony i kiedy. Na mnie ogromne wrażenie zrobiły też ręcznie robione różańce zwisające z gałęzi drzew. Niesamowite miejsce.

Kowno

Stare Miasto w Kownie nie może się równać rozmiarem z wileńskim jednak jego położenie jest wyjątkowe. To właśnie na Starym Mieście w Kownie spotykają się i łączą w jedną, dwie największe litewskie rzeki – Niemen (Nemunas) i Wilia (Neris). Więcej o zwiedzaniu Kowna przeczytasz tutaj -> Kowno – atrakcje turystyczne

kowno w jeden dzień zamek w kownie

Mierzeja Kurońska (Neringa)

To bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miejsc na Litwie. Lasy, złote plaże, wędrujące wydmy i kolorowe rybackie domki z ręcznie robionymi wiatrowskazami. W Mierzei Kurońskiej można zakochać się od pierwszego wejrzenia.

©visit neringa

Druskienniki

W Druskiennikach znajduje się najpopularniejszy park wodny na Litwie oraz snow arena czyli stok narciarski czynny cały rok. To małe miasteczko położone nad brzegiem Niemna ma jednak o wiele więcej do zaoferowania. Przeczytaj więcej o Druskiennikach tutaj -> Druskienniki z innej strony – atrakcje turystyczne

https://www.flickr.com/photos/yeowatzup/7182808491

Połąga

Ten nadmorski kurort przyciąga co roku tysiące turystów nie tylko z całej Litwy ale również z pobliskich krajów. W Połądze znajdziesz piękne plaże, wspaniały park Biruty oraz Pałac Tyszkiewiczów w którym znajduje się Muzeum Bursztynu. Więcej informacji o pałacu przeczytasz tutaj -> Najpiękniejsze Pałace i Dwory na Litwie.

©Palangos Gintaro Muziejus

Szlak w Koronach Drzew

Szlak w koronach drzew ma długość 300 m, a na jego końcu znajduje się wieża widokowa z tarasem na wysokości 34 m. Jeśli planujesz przejść się tym szlakiem zajrzyj tutaj i przeczytaj, co ciekawego możesz zobaczyć w okolicy -> Onikszty – miejsca, które warto zobaczyć.

onikszty szlak w koronach drzew

Kłajpeda

Zwiedzanie Kłajpedy najlepiej zacząć od Starego Miasta. Do dziś można tu znaleźć świetnie zachowane domy w stylu muru pruskiego, tak charakterystyczne dla tego regionu i mnóstwo ciekawych rzeźb prawie na każdej ulicy. W Kłajpedzie można również zjeść smaczny posiłek na pokładzie żaglowca zacumowanego na rzece Danė.

Szlak Zamków Nadniemeńskich

Szlak Zamków Nadniemeńskich rozpoczynający się w Kownie uważany jest za najpiękniejszy szlak na Litwie. Podczas podróży tym szlakiem zobaczysz nie tylko zamki i pałace ale też romantyczne dworki i majestatyczne góry zamkowe z których rozpościera się widok na Niemen.

Jadąc Szlakiem Zamków Nadniemeńskich można dotrzeć nad Zalew Kuroński, a stamtąd kontynuować podróż w kierunku Kłajpedy. Jeśli planujesz zobaczyć nadniemieńskie zamki podczas podróży na Litwę koniecznie zajrzyj tutaj -> Szlak Zamków Nadniemeńskich – plan jednodniowej wycieczki.

© nemuno kelias

Przyda Ci się podczas podróży…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

10 wyjatkowych wycieczke po litwie 2024

Nowy przewodnik po Litwie jest już dostępny

Ponad 130 stron pomysłów na podróże po Litwie + 5 wyjątkowych ebooków GRATIS

więcej o podróżach...